Mainīt tēmu
Informācija
Aptauja

Какая модель авто вам нравится больше всего?


 
Reklāma

5 vispārīgi padomi ziemas riepu tehniskajai apkopei, lai saglabātu drošību uz ceļa

Rūpējoties par savu transportlīdzekli, nav nekā svarīgāka par drošību. Mūsdienās automašīnas ir aprīkotas ar visdažādākajām drošības funkcijām, piemēram, kamerām un sensoriem, lai aizsargātu autovadītāju, kā arī citas automašīnas uz ceļa. Taču viena būtiska Jūsu transportlīdzekļa drošības daļa, kas bieži tiek piemirsta, ir ziemas riepu apkope. 

 

Iespējams, Jūs būsiet pārsteigti, uzzinot, ka sliktas riepas izraisa vairāk negadījumu uz ceļa nekā autovadītāji, kas lieto mobilos tālruņus. Riepu problēmas, piemēram, pārmērīgs nodilums, nepietiekams spiediens vai citi bojājumi, var traucēt Jūsu transportlīdzekļa vadāmību un vispārējo veiktspēju. 

 

Un tas nebūt nav nemaz tik sarežģīti vai dārgi, kā Jūs domājat. Taču vispirms apspriedīsim dažus no galvenajiem iemesliem, kāpēc Jums ir jāpārliecinās, ka Jūsu ziemas riepas tiek pareizi uzturētas. 

 

Pareizas riepu apkopes priekšrocības 

 

1. Drošība 

 

Nepietiekami koptām riepām ir garāks bremzēšanas ceļš un sliktāka saķere, kas var izraisīt transportlīdzekļa kontroles zaudēšanu. Negadījuma risks ir vēl lielāks sliktos laikapstākļos, jo riepas nespēs saķerties ar ceļu lietus, sniega vai ledus laikā. 

 

Pareiza riepu apkope nodrošina, ka riepas ir pareizi uzstādītas un iestatītas optimālai vadāmībai un drošākai braukšanai. 

 

2. Degvielas patēriņa efektivitāte 

 

Vēl viens neticams regulāras riepu apkopes ieguvums ir degvielas patēriņa efektivitātes uzlabošana. Uzturot spiedienu riepās ieteicamajā diapazonā, Jūs varat palielināt vidējo degvielas patēriņu līdz pat 3 %. Lai gan tas var šķist minimāli, tas tomēr nozīmē ietaupīt diezgan daudz naudu, jo degvielas uzpildes reižu skaits ir mazāks. 

 

Nepietiekami piepumpētām riepām nepieciešama vairāk degviela un enerģija, lai tās grieztos, savukārt piepumpētas riepas griežas daudz vieglāk. 

 

3. Garāks riepu kalpošanas laiks 

 

Līdzīgi kā ar regulāru riepu regulēšanu var pagarināt sava transportlīdzekļa kalpošanas laiku un lietošanas ilgumu, arī riepu kalpošanas laiku var pagarināt, ja pareizi par tām rūpēsieties. 

Neievērojot riepu kopšanas prasības, piemēram, riepu rotāciju un spiedienu, riepu gumija var nolietoties daudz ātrāk. 

 

4. Labāk videi 

 

Katru gadu miljoniem riepu tiek izmestas un nonāk izgāztuvēs. Šo riepu gumija ne vienmēr ir pārstrādājama, un tās sadalās tikai pēc desmitgadēm. Veicot riepu apkopi, Jūs varat samazināt katru gadu izmesto riepu skaitu. 

 

5. Izmaksu ietaupījums 

 

Lai gan Jūs, protams, varat iegādāties lieliskas riepas par zemu cenu, pareiza riepu kopšana var nozīmēt, ka Jums tās būs jāmaina retāk. Labas riepas nav lētas, tāpēc Jūs vēlaties tās uzturēt pēc iespējas ilgāk. 

 

Lūk, daži padomi riepu apkopei, kas Jums palīdzēs: 

 

1. Regulāri pārbaudiet riepu spiedienu 

 

Laika gaitā no riepām izplūst gaiss, īpaši, ja braucat lielus attālumus vai ar lielu ātrumu. Jo zemāks ir gaisa spiediens, jo lielāka ir iespēja, ka riepa uzsprāgs. Zems riepu spiediens arī palielina berzi starp gumiju un ceļu. Tā rezultātā protektors nodilst daudz ātrāk. Vislabāk ir pārbaudīt spiedienu riepās katru mēnesi, kā arī pirms un pēc gariem ceļa braucieniem.  

 

2. Kontrolējiet protektora dziļumu 

 

Riepas protektors veicina spēcīgu saķeri uz visām virsmām, īpaši lietus, dubļu vai grants seguma. Nevienmērīgs nodilums vai sekls protektors var izraisīt transportlīdzekļa hidroplanēšanu, kas ir 

ļoti bīstami. Ir svarīgi katru mēnesi veikt riepu protektora pārbaudi, lai pārliecinātos, vai tā dziļums ir drošs braukšanai.  

 

3. Neizlaidiet regulāru riepu rotāciju 

 

Priekšējās riepas parasti nolietojas ātrāk, jo tieši tur atrodas lielākā daļa mehānisko detaļu un pasažieru radītā svara. Riepu rotācija palīdz veicināt vienmērīgu nodilumu, lai visas riepas varētu nomainīt vienlaicīgi. 

 

Riepu rotācijas laikā aizmugurējās riepas tiek uzliktas uz priekšējām un otrādi. Vislabāk ir arī nomainīt riepu sānus. Piemēram, aizmugurējā labā riepa tiks uzlikta uz priekšējās kreisās - tā neviena riepas puse nenolietojas ātrāk par citu. 

 

4. Apsveriet svaru 

 

Katri 100 kg papildu svara var samazināt transportlīdzekļa degvielas ekonomiju par 2 % un palielināt lieku berzi riepās. 

 

Tāpēc, veicot regulāru riepu apkopi, ir jāattīra automašīna no liekajiem atkritumiem. Pārliecinieties, ka turat tikai tos priekšmetus, kurus patiešām izmantojat vai kuri Jums būtu nepieciešami ārkārtas situācijā. Visi papildu priekšmeti jāglabā garāžā. 

 

5. Glabājiet rezerves 

 

Pat ja Jums ir pilnīgi jauns riepu komplekts, vienmēr ir ieteicams turēt pa rokai rezerves riepas. Šīs rezerves riepas stāvokļa pārbaudei vajadzētu būt riepu apkopes rutīnas sastāvdaļai - jo par to ir viegli aizmirst līdz ārkārtas gadījumam! 

 

Turklāt jāpārliecinās, ka riepā ir atbilstošs spiediens, lai to varētu izmantot uzreiz, ja riepa saplīsusi. Pārliecinieties, ka tā ir arī droši uzglabāta. Gumija var saplaisāt un izžūt, ja tā pārāk ilgi atrodas lielā karstumā vai tiešā saulē. Gumiju var arī saskrāpēt vai caurdurt.  

 

Secinājums 

 

Pastāvīga riepu apkope var ievērojami paildzināt riepu kalpošanas laiku. Taču vislabākais veids, kā iegūt labāko rezultātu, ir iegādāties augstākās kvalitātes ziemas riepas. Labas kvalitātes riepu modeļi nodrošinās labāku vadāmību un degvielas ekonomiju, kā arī nenolietosies tik ātri kā slikti izgatavoti modeļi. 

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/

Имя:*
E-Mail:
        
Введите код: *
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Tagi:
     Skati 1278  |  Atstājiet komentāru
Projektējis BESTNEWSLV-GROUP by DataLife Engine 2019